scoala noastra, istoria noastra

Expozitia de la Muzeul de Istorie si Arheologie, intitulata sugestiv Scoala nostra, istoria noastra, iti rascoleste amintiri pe care le credeai de mult uitate. Organizatorii merita toata lauda pentru initiativa si pentru efort. Cred ca le-a fost destul de greu sa adune toate exponatele pe care le prezinta azi publicului larg. Le lipseste inca uniforma de soim al patriei pentru fetite, cea cu fusta creata si camasa portocalie, asa ca doamnelor, uitati-va prin lazile de la bunica si daca descoperiti uniforma de soim, donati-o muzeului! 

Expozitia cuprinde 2 sali si urmeaza o ordine cronologica. A doua sala se apropie de ceea ce multi dintre noi am trait: epoca de aur cu soimii patriei si pionierii.

8 thoughts on “scoala noastra, istoria noastra”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *