blog de excursionist si mamica

visul unei nopti de vara

Piesa lui Shakespeare a fost remarcabil pusa in scena de echipa Teatrului Jean Bart Tulcea. O recomand tuturor. Cateva imagini care sa va starneasca interesul:

teatru

Uimitoare reprezentatie, impresionanta sonorizare, interesant joc de lumini. Bravo!!

    • vasi on October 14, 2009 at 05:15

    Reply

    bravooooo….bravooo….bravoo….

    • flavia stan on November 21, 2009 at 12:08

    Reply

    da-mi si mie add te rog . id-ul meu este f.keroppi 🙂 fac parte din distributie si as vrea si eu pozele:D

    • daniela on November 21, 2009 at 16:03

    Reply

    flavia, felicitari! ce rol ai avut? sa-mi dai accept pe mes te rog, ca sa-ti trimit pozele. adresa mea e cu multe numere daniella7820…etc

    • mihaela on December 1, 2009 at 12:20

    Reply

    Bravo!!Super piesa!Am vazut-o la Sulina iar cand am ajuns in Tulcea m-am mai dus o data.Imi punteti spune numele acotrilor care apar pe afis?(Titania,Oberon,Puck si Fundulea?)

    • flavia stan on December 21, 2009 at 19:16

    Reply

    Titania a fost interpretata de catre Oana Lavinia Pisaroglu , Oberon a fost interpretat de catre Ionut Paul Stefan , Puck de catre Vlad Matei Ajder iar Fundulea a fost interpretat de catre Mihai Galatan .

    • Bogdan Odagiu on February 25, 2010 at 18:12

    Reply

    superb spectacol ! multumim regizorului !
    va astepta si la urmatoarele premiere !

    • briggita on May 20, 2010 at 13:22

    Reply

    dumnezeule…a fost superb…vai deci baiatul care l-a jucat pe demetrius a fost super…e superb deci va juuur e barbatul perfect vreu sa il am va rog are cineva id ul lui???!!?!?!?

    • amalya on June 19, 2010 at 14:47

    Reply

    dar id ul baieatului c-el joaca pe Lisander il are cineva?e asa dulce ji pufos!!! am sa merg s-al m-ai vad!

    • Beatrice Radu on June 19, 2010 at 14:49

    Reply

    Am fost la piesa si am ramas placut.. poate prea placut impresionata de naturaletea lui Lysander… Razvan Placsiencu il cheama pe actor… este superb. M-a fascinat intru totul . As vrea sa il cunosc. Am ramas.. poate spun prea mult.. dar .. sunt nebuna dupa el. Vreau sa il cunosc. Vreau sa stam de vorba. Vreun id?… se poate? cineva, daca are. Va rog mult. Sunt disperata. De la premiera tot incerc sa iau legatura cu el. Am descoperit aici mai multi din distributie care au dat comentarii. Va rog mult. Un id , ceva , de la razvan. Va multumesc

    • Beatrice Radu on June 19, 2010 at 22:24

    Reply

    Amalia , daca se poate sa tinem legatura si sa ma anunti si pe mine cand gasesti ceva

    • amalya on June 26, 2010 at 09:00

    Reply

    beatrice,eu la-m gasit dar nu til dau.

    • nico on July 24, 2010 at 15:09

    Reply

    da, frumoasa piesa de teatru!
    imi aduc aminte prin anii `92-93 am jucat si eu in aceasta piesa. Eram la Liceul de Arta din Tulcea, iar regizorul a fost domnul Dore Ion.

    • pucka on September 21, 2010 at 23:27

    Reply

    si acum tot domnul Dore s-a ocupat de piesa. pot spune ca am avut onoarea sa fac parte de 2 ori din distributia acestei piese, prima data in 2006 si a doua oara in 2010. multumim amatorilor de teatru si felicitari si multumiri actorilor ce au acceptat niste copii pe langa ei.

    • cristina on October 9, 2010 at 08:50

    Reply

    o sa se mai joace aceasta piesa?:( am vazut’o o singura data si mi’a placut foarte mult..si as vrea sa o mai vad.